Informacje Polecane

Jak reklamować serwer metin2?

 Na samym starcie chciałbym zaznaczyć, że informacje dotyczące sposobów skutecznej reklamy projektów są zaczerpnięte z własnego doświadczenia oraz informacji znajomych, którzy prowadzili serwery metina jak i inne projekty. Sposoby reklamy mogą być wykorzystywane nie tylko w metinie, sprawdzą się równie w autorskich grach czy stronach. Tekst zostanie podzielony na dwie części sposoby płatne oraz te, na które nie wydamy ani grosza! Zaczynajmy.

Płatne sposoby na reklamę serwera

Tworząc serwer zawsze musimy się liczyć z kosztami, które poniesiemy zarówno przy wyborze serwera, budowy strony czy właśnie strategii budowania reklamy i znajomości marki naszego serwera.

Istotne jest to jak wydamy pieniądze przeznaczone na reklamę i jaki przyniesie ten skutek. Poniżej przedstawiam sposoby, które moim zdaniem są istotne w budowaniu marki swojego projektu.

Reklama u Streamerów/YouTuberów

Jednym z najlepszych sposobów na zapoznanie graczy z serwerem jest promocja u YouTubera. Przy wyborze zawsze brałem pod uwagę 2 czynniki:

  1. Tematyczność kanału
  2. Ilość wyświetleń oraz komentarzy pod filmikiem

Zacznijmy od omówienia tematyczności kanału. Reklama u Bonusa czy innych patostreamerów nie ma większego sensu, przede wszystkim nie są oni ściśle powiązani z Metinem. Ich widzowie to większości ludzie, którzy oglądają ich transmisje, aby się dowartościować.  Lepiej wybrać mniejszego YouTubera lub streamer’a, który w większości nagrywa metina. Ich jakość oraz grupa docelowa przyniosą Wam więcej korzyści niż wspieranie patusów na YouTube. 

Następnym wskaźnikiem, który brałem pod uwagę jest ilość wyświetleń oraz komentarzy na YouTube. Pewnie się zdziwiliście, że zabrakło subskrypcji. Faktem jest to, że można sobie kupić zarówno subskrypcje, komentarze i wyświetlenia. Jednak komentarze możesz zawsze zweryfikować, jeżeli są one typu: „super”, „polecam”, „zostawiam lajka”, „serduszko” itd. To możecie być pewni, że w 90% są to kupione komentarze. Ta sama sytuacja się tyczy wyświetleń, jeżeli film ma 5k wyświetleń, a 0 sensownych komentarzy to możemy być pewni, że coś tutaj jest nie tak.

Minusem reklamy u dobrego streamer’a jest jego cena często cena za serię waha się od 600 do kilku K zł. Więc jak widać trochę trzeba yangów wydać.

Reklama na facebooku

Jedna z moich ulubionych sposobów na reklamę, gdyż mamy duży wpływ na to do kogo trafi, w jaki sposób i ile wydamy (im więcej tym lepiej). Facebook daje nam wiele możliwości wydania pieniędzy na reklamę projektu, jednak najważniejsze jest to, aby poprawnie ustalić naszą grupę docelową. Jest to kwestia indywidualna można z eksperymentować z różnymi parametrami.

Osobiście na rzecz naszego fanpaga nieraz zlecałem promowanie fanapaga i najlepszą grupą docelową okazali się mężczyźni w przedziale wiekowym 16-28 lat z zainteresowaniami metin2. Dobrze dobrana grupa docelowa pozwoli nam otrzymać ok. 15-30 potencjalnych graczy za 3 zł dziennie.

Promować warto również posty związane z konkursami. Gracze uwielbiają darmowe SM im więcej tym lepiej

Moim zdaniem najmniej opłacalną opcją promocji na facebooku jest użycie opcji, które pozwala promować naszą stronę internetową. 

Reklamy na serwisach oraz fanpagach.

Kolejnym płatnym sposobem na reklamę jest promocja na serwisach oraz fanpagach związanych z metinem.

Fanpage cieszą się dużą popularnością, lecz często są to wyrzucone pieniądze w błoto, zwłaszcza że przy dużych ilościach obserwujących zasięgi są drastycznie ucinane. Dajmy na to, że mamy 30k lajków na fanpagu to dość często reklamy sięgają max 2/3k wyświetleń, jeżeli nie dojdzie do jakiś interakcji z postem. 

Artykuł na stronie o serwerze lub baner może zachęcić do sprawdzenia naszego serwera. Taka promocja nie tylko zwiększa ilość potencjalnych graczy, ale także wzmacnia znajomość marki jakim jest projekt czy serwerownia. Jednak często reklama w taki sposób może nas kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Nasza strona pozwala zrobić to za darmo! Umieścimy Twój krótki artykuł, na temat Twojego projektu na naszej stronie! Jeżeli jesteś zainteresowany napisz do nas na fanapage!

Darmowe sposoby na promocję projektu

Na samym początku warto zaznaczyć, że darmowe nie oznacza wcale gorsze. Jednak coś za coś, tutaj będziemy musieli poświęcić nasz czas. Z darmowych sposobów, które możemy realizować bez większych finansów.

Regularne prowadzenie fanpagu

Prowadzenie fanpage pomaga nam utrzymać relację z naszymi graczami. Regularne informacje o serwerze na fanpagu sprawiają, że użytkownicy wiedzą co się dzieje na serwerze. Odpowiednia interakcja w komentarzach może zachęcić użytkowników do wejścia i sprawdzenia naszego serwera. Dobrym sposobem jest rozdanie paru SM losowym osobom lub zorganizowanie konkursu.

Marketing szeptany

Kolejnym darmowym sposobem jest tzw. szeptanka. Opinie na temat używania tej mody podczas reklamy są różne, jedni polecają drudzy uważają to za mało etyczne. Jednak sprawdza się ona zwłaszcza w grupie docelowej jaką są gracze metina. Jak wykonać „szeptankę”? Wystarczy wejść na grupę związaną z metinem i pod paroma postami polecić serwer. Oczywiście najlepiej w poście, w którym jest pytanie o jakiś serwer, a takich postów jest mnóstwo.  Najlepiej robić to w grupie 3-4 osobowej, gdzie jedna osoba będzie pytała o serwer, a pozostałe polecały serwer. Ten sposób darmowej reklamy zalecam rozkładać w czasie, miesiąc lub dwa przed startem.

Artykuł gościnny na portalu związanym z metinem

Jedną z metod na darmową reklamę jest dodanie artykuły na serwis związany z grą, przykładem może być nasz serwis, gdzie umieszczamy informacje o serwerach mt2. Wystarczy, że przygotujecie artykuł o swoim serwerze, a my go umieścimy na naszej stronie. Artykuł zawsze jest udostępniany na naszej stronie oraz grupie. Jeżeli jesteś zainteresowany taką opcją reklamy skontaktuj się z nami przez fanpage.

Podziel się:
Exit mobile version