Wojownik - Prywatne Serwery Metin2

Wojownik

Jak to zostało uwzględnione w oficjalnym wiki metin2, wojownicy to postacie, które są najlepsi w walce wręcz. Moim zdaniem jest jeszcze sura WP, który w walce wręcz niczym nie odstaje od wojowników, ale ok., niech im będzie, nie znam się ja tylko gram w to od 10 lat wojownikiem body :D. Podczas gry wojownikiem mamy możliwość wykorzystać broń dwuręczną oraz miecz. Wiadomo dobry wojownik body musi mieć swojego FMSa+9  z śrd 40+, a mental rib’a z umiejętnościami 15%+ żeby ściągać na duchowe większość przeciwników.

wojownik w czarnej stali

Mental czy body?

Odwiecznym problemem każdego wojownika jest wybranie profesji, mental czy body? Obie ścieżki umiejętności dają nam zestaw, który pozwala rozwijać postać w różny sposób. Od wariata, który macha mieczem jak typ po pigule do czołga, który przyjmie na klatę więcej strzałów niż Luke Cage. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno mental jak i body znacznie lepiej radzą sobie przy zdobywaniu doświadczenia niż większość ras, a sama gra jest bardzo przyjemna i prosta. Gdy osiągniesz odpowiedni poziom i ekwipunek zestaw umiejętności pozwoli Ci na zabijanie przeciwników jednym combem (szarża + wir miecza), a nawet jedną umiejętnością (duchowe uderzenie).

wojownik mental i body

Jak rozwijać wojownika?

Rozwijanie postaci w metinie możemy podzielić na kilka etapów. Pierwszym jest rozdawanie statystyk. U wojowników na początku rozwijamy witalność + siła następnie zręczność, a na końcu inteligencję (wiadomo tępy wojownik 4ever). Często używa się proporcji 2:1 wit:siła lub odwrotnie wszystko zależy od profesji. Wiadomo grasz mentalem będziesz miał więcej obrony, grasz body będziesz napierniczał jak szalony, ale z mniejszą defensywą. Często na serwerach rozdawałem statystyki w taki sposób: 2:1 dla body i 1:2 dla mentala. Wiem, że to może brzmieć dość nielogicznie, ale taka strategia zawsze sprawiała, że potrafiłem dość szybko zdobywać poziomy.

statystyki wojownika

Kolejną sprawą przy rozwijaniu wojowników są ich umiejętności. Zarówno jeden i drugi ma swoje minusy jakimi są Berserk i Silne Ciało. Obie umiejętności powinny być zostawione rozwijane na max G1. Zdobywanie wyższych poziomów tych umiejętności wiąże się z OSŁABIANIEM postaci w pvp jak i pvm. Wiadomo na początku powinniśmy rozwijać Aurę miecza bądź silne ciało w zależności od klasy. Późniejszy wybór zależy od tego co chcesz ulepszać postać. Jeżeli chcesz być bardziej pvp bodym to dajesz wir lub trzystronne, natomiast u mentala wbijasz duchowe uderzenie do pvp, a jeżeli chcesz szybko czyścić spoty to wybierz tąpnięcie, które jest niezawodne do tego typu zadań. 😉  

Ekwipunek to kolejny etap rozwoju. Bez dobrego FMS’a lub RIB’a nie ma sensu ruszać dalej niż 35 poziom (chyba, że lecisz topkę to nie czytaj tylko graj! ). Ekwipunek zarówno dla mentala jak i bodiego to rzecz podstawa, bo mental poradzi sobie bez smoczej +9 ale będzie się męczył bez bojowego konia i Ostrza z czerwonej stali +9. Sytuacja jest podobna w przypadku wojownika body, który bez riba+9 i bojowego konia da radę ale jak nie będzie miał zapewnionej defensywy to może sobie jedynie pomachać i to nawet nie mieczem bo padnie jak szczur po trutce z Bricomana.

Który wojownik będzie lepszy pod zarobek?

Poświęciłem wiele czasu na rozwój wojowników i mogę śmiało stwierdzić, że łatwiej zarabia się bodym, zwłaszcza gdy zaczynamy grę. Jego siła i mobilność pozwalają nam szybko niszczyć metiny w m1 jak i m2 z palcem w dupce  Jeżeli na 35 poziomie przystaniemy, aby dobrze rozwinąć postać na dalszą grę to żaden potwór nie będzie nam straszny, a rozbijanie metinów i zdobywanie z nich cennych nagród będzie bajką. Mental też ma swoje plusy, bo może szybciej wybrać się na lokalizacje dla wyższych poziomów jednak siła i szybkość daje wiele do życzenia.

Dla kogo jest przeznaczony wojownik jako postać w metin2?

Wojownik jest dość prostą postacią, która pozwoli cieszyć się nowym jak i weteranom gry metin2. Nie musisz poświęcić mu zbyt wiele uwagi, aby stał się silnym i niezwyciężonym wojem na serwerze, jednak w porównaniu z innymi rasami może przynieść mniej satysfakcji niż w porównaniu do szamanów czy ninja, które wymagają więcej uwagi i czasu na osiągnięcie wysokich wyników.

Close Menu