someya2
Serwery

Someya – nowa generacja prywatnych serwerów mt2

Jeżeli szukasz serwera bez alchemii, szarf, nakładek i kostiumów, a dodatkowo chcesz poczuć coś nowego podczas gry na prywatnym serwerze metin2 to zdecydowanie spodoba Ci się serwer Someya2. Jest to projekt, który zachowuje prostotę dawnego metina przy jednoczesnym rozwinięciu gry. 

Podstawowe Informacje o serwerze Someya s2

Someya2 to serwer metin2 priv typu Hard, który oferuje maksymalnie 100 poziomów postaci. Twórcy serwera mieli na celu stworzyć projekt unowocześnić rozgrywkę metina bez dodawania zbędnych dodatków tj. alchemia czy szarfy.

Serwer ma dość niespotykany system zdobywania doświadczenia. Polega on na dodaniu graczowi +200% zdobywania doświadczenia, które ucieka wraz z każdą minutą podczas expienia. Bonus ten odnawia się co 24h. System możemy zablokować np. gdy idziemy dropić i nie chcemy aby bonus nam się marnował.

Someya jest nastawiona na graczy międzynarodowych dlatego oprócz Polaków na serwerze spotkamy metinczyków z innych krajów np. Turcja, Niemcy czy Wielka Brytania.

Całkowite nowe EQ

Serwer oferuje graczom całkowicie nowe przedmioty od 1 poziomu postaci. Someya cechuje się unikalnością przedmiotów gdyż wprowadziła losowość co do obrażeń oraz statystyk, co powoduje, że ten sam przedmiot na +9 może różnić się od siebie np. obron albo innym wbudowanym bonusem

Warto zaznaczyć, że każda broń do 75 poziom posiada średnie! Jest to moim zdaniem genialne rozwiązanie gdyż skoncentrujemy już się tylko na 30 i 75 poziomem.

Przedmioty możemy zdobyć tylko z dropu lub od innych graczy gdyż NPC z ekwipunkiem zostały usunięte. 

Laski zamiast dzwonów i wachlarzy

Bronie dla szamanów zostały połączone co w rezultacie dało życie laskom, które nadaja sie zarówno do zdobywania doświadczenia jak i pojedynków z innymi graczami.

Błyskotki czyli biżuteria na Someya

Liczba biżuterii została ograniczona do kilku wyborów. Do 75 poziomu gracze będa mieli do wyboru tylko 3 warianty kolczyków. 

Bronie na 75 poziom

Bronie na 75 poziom jak reszta ekwipunku zostały zmienione i ujednolicono im nazwy np. odpowiednik zatrutego miecza nazwy się Ripper Sword, a łuku stalowego kruka Ripper Bow. Wszystkie bronie są do siebie podobne co moim zdaniem jest to duży +.

Nowe profesje postaci – Someya

Twórcy serwera Someya zrezygnowali z dodania wilkołaka na rzecz dodania nowy profesji! Każda klasa dostała nowe profesję co oznacza, że teraz oprócz bodiego czy mentala mamy do wyboru trzecia rasę czyli Soul’a coś ala sura WP.

Oprócz wojownika Soul mamy do wyboru Szamana Wizarda, Surę White Magic oraz Ninja Shinobi.

Dungeony oraz mapy na Someya s2

Podobnie jak ekwipunek dungeony oraz mapy w większości są inne i to nie tylko z wyglądu ale również jeżeli chodzi o potwory! Każda zmiana ma pewnego rodzaju historię przedstawioną w prezentacji serwera Someya!

Wyzwania zostały podzielone na dungeony i rajdy. “Dungeony od rajdów różnią się tym, że w przypadku rajdów – mówimy tutaj o punktowej rywalizacji.” W takim przypadku bicie potworów podczas wypraw nabiera nowego sensu gdyż zdobywamy zarówno cenne przedmioty jak i rywalizujemy z innymi graczami poprzez zdobywanie punktów.

Na serwerze Someya2 gracze będą mogli spróbować swoich sił w 8 dungeonach oraz 3 rajdach.

Systemy na serwerze Someya

Na serwerze pojawiło się parę ciekawych systemów, które zdecydowanie uprzyjemnia grę. Jednym z nich jest wcześniej wspomniany system zdobywania doświadczenia, jednak oprócz tego wartym uwagi systemami są: klaser, kolekcjoner broni, rolnictwo, system jeździectwa czy system efektów, który pozwoli Wam dodać efekt świecenia się niezależnie od poziomu przedmiotu.

Podsumowanie

Zdecydowanie ten post nie ujął wszystkiego co powinno się tutaj znaleźć bo gdybym chciał opisać wszystkie nowości oraz ciekawe rozwiązania na Someya2 to musiałbym napisać książkę. Jednak jedno jest pewne serwer ten jest warty swojej uwagi. Someya wyróżnia się wszystkim na tle innych prywatnych serwerów metin2. Serwer robi wrażenie jakby wskoczył na nowy poziom tej gry. Dla osób, które szukają czegoś ciekawego serwer Someya  będzie tym czego potrzebują. 

Someya2 – Ważne linki

Strona główna: https://someya.pl/

Forum: https://forum.someya.pl/
Fanpage: https://www.facebook.com/Someyapl-1507894486196464/

Prezentacja: https://someya.pl/SomeyaPLPresentation/

Podziel się: