Valestia serwer medium z Likanem

Serwer medium Valestia
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
logo Valestia

Słowem wstępu

Valestia.pl to serwer typu Medium. Autorzy projektu postawili sobie za cel połączyć klimat gry metin2 z roku 2012 z nowymi systemami wprowadzonymi zarówno w oficjalnej wersji gry z autorskimi rozwiązaniami.

Na serwerze znajdziemy dwie strony konfliktu które będą ze sobą rywalizowały Shinsoo oraz Jinno. Do wyboru każdy gracz otrzyma aż pięć klas postaci a będą to mianowicie cztery klasy podstawowe:
Wojownik, Ninja, Sura, Szaman oraz klasa dodatkowa nazywana Likanem. Maksymalne wartości punktów statystyk które możemy rozdać wynoszą 90 punktów natomiast maksymalny poziom jaki może osiągnąć nasz bohater to poziom 130.

Likan metin2 - serwer Valestia

Na start otrzymujemy podstawowy ekwipunek na pierwszy poziom o stopniu ulepszenia +9, nieskończone mikstury życia, many, szybkości ataku oraz szybkości poruszania się, nieskończoną pelerynę męstwa + dzięki której możemy uzyskać agresję pobliskich mobów, pierścień teleportacji który posłuży nam do przemieszczania się między lokacjami, księgę konia bojowego oraz alternatywę dla konia czyli pieczęć lwa.

Gracz zaczynając przygodę na serwerze do dyspozycji ma cztery channele, 100% szans na przywołanie konia oraz konia bojowego, rozwinięte języki obu frakcji co pozwala na komunikowanie się z graczami oraz handel. Dodatkowo otrzymujemy darmowy itemshop tj. kostium i nakładkę na broń aby początek przygody był jeszcze milszy.

Po wciśnięciu klawisza I w ekwipunku rzuca nam się w oczy panel boczny w którym gracz znajdzie najbardziej przydatne funkcje takie jak zmieniacz bonusów, zapis lokalizacji, menu do zarządzania sklepami, system tytułów, panel kontrolny naszego peta, kosz, auto-pickup, usuwanie polimorfii a także ItemShop. Pod panelem znajdziemy okienka w których informowani jesteśmy o postępach misji cyklicznych o których więcej informacji znajdziecie poniżej.

Głównymi walutami na serwerze są yang oraz bryłki. Znajdziemy tu też system osiągnięć za których wykonanie otrzymamy punkty osiągnięć które potem możemy wymienić u NPC w mieście pierwszym za różne przedmioty (także te z ItemShopu).

Mapy i Dungeony

Serwer nie posiada zbyt wielu udziwnień. Są tutaj klasyczne mapy znane nam z oficjalnej wersji gry. Levelowanie postaci od poziomu 1 do poziomu 85 odbywa się na klasycznych, doskonale nam znanych mapach takich jak Dolina Seungryong, Pustynia Yongbi, Góra Sohan, Las Lungsam czy Groty Wygnańców.

Po poziomie 85 możemy wejść na nowsze mapy takie jak Przylądek Smoczego Ognia, Nefrytowa Zatoka, Góry Grzmotu, Zbocze Gautama czy Zaklęty Las od 120. Znajdziecie na nich Kamienie Metin oraz Bossy którym przyjdzie wam stawić czoła.

mapa na serwerze Valestia Las 120 poziom

Podobnie sprawa ma się z Dungeonami. Znajdziecie tutaj klasyczne wyzwania takie jak Wieża Demonów, Komnata Baronówny, Piekielne Katakumby oraz odrobinę nowości takich jak Wieża Orków czy Wieża Wygnańców oraz z nowszej wersji oficjalnej gry Bramy Piekieł i Strażnica Nemere.

Ekwipunek na serwerze Valestia

Na Valestii znajdziemy lekko zmodyfikowany względem oficjalnej wersji gry system progresji ekwipunku, aczkolwiek same modele pancerzy i broni będą wam doskonale znane. Sety można rozdzielić na PvM oraz PvP przy czym PvP. Bonusy które możemy uzyskać w poszczególnych przedmiotach nie zostały w żaden sposób zmienione prócz wartości.

Pod przyciskiem Tab znajdziemy informacje nt. bonusów, osiągnięć oraz masę statystyk.

statystyki Valestia

Nowości na serwerze

Ekipa serwera starała się utrzymać wszystko przy klasycznym metinie z 2012 roku jednak postanowiono odrobinę zmodernizować serwer stosując współczesne rozwiązania i urozmaicenia takie jak: system szarf oraz pasów, alchemia smoczych kamieni, wikipedia dropu, sklepy offline czy unikatowe pety.

Umiejętności

Valestia oferuje graczowi zmodyfikowany system umiejętności zbalansowany idealnie względem jego poziomu trudności. Nabijając poziomy zbieramy punkty (1 punkt za każdy poziom) które możemy rozdać w wybrane umiejętności danej klasy. Po osiągnięciu 17 punktów zawsze umiejętność rozwijana jest na poziom M.

Aby rozwinąć ją dalej do poziomu G1 musimy pomyślnie przeczytać 10 ksiąg danej umiejętności. Tutaj pojawia się ciekawostka ponieważ od poziomu umiejętności M7 istnieje szansa że umiejętność natychmiast awansuje na poziom G1. Od poziomu G1 jest już klasycznie, musimy zdobywać kamienie duchowe i “czytając” je rozwijamy umiejętność do poziomu ostatecznego P.

Handlarze w mieście

handlarka na serwerze Valestia
ekwipunek hong hae Valestia
ekwipunek hong-up

Na serwerze znajdują się również handlarze od biżuterii, broni i zbroi. Przedmioty, które otrzymamy od nich są+9

Misje cykliczne

Na Valestii znajdziemy klasyczne misje cykliczne u Biologa oraz autorskie, misje Rybaka w których oddajemy ryby oraz kolekcjonera w których Wonda-Rim będziemy oddawać szkatułki bossów. Nie spoilerując podkreślamy jedynie że owe misje będą nadawały stałe bonusy dla naszej postaci.

Oprawa graficzna

Na Valestii zmieniono podstawowe skórki grafik w cliencie. Znajdziemy tu barwne ale też mroczne i tajemnicze obrazy prezentujące lokacje i krainy w klimacie fantasy.

Ważne linki

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Spis treści:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

Sprawdź listę serwerów:

Polecane serwery:

Ostatnie wpisy:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});